© Foto Oberösterreich Tourismus/Urlaubsregion Vitalwelt/Tom Son: Rodinná túra v lese na zážitkové stezce Trattnach Ursprung v Geboltskirchenu
Tříčlenná rodina - otec, matka a syn - prochází lesem na zážitkové stezce Trattnach Ursprung v Geboltskirchenu.

Prázdninový region Vitalwelt Bad

Nenucenost. Relaxace a uvolnění v termálních lázních

Sedm obcí v prázdninovém regionu Vitalwelt Bad Schallerbach v srdci Horního Rakouska vás zve ke strávení dovolené plné relaxace: wellness a odpočinek v termální vodě, výlety s rodinou, pěší turistika a jízda na kole v kopcovité krajině.

Nejexkluzivnějším místem regionu jsou termální lázně EurothermenResort Bad Schallerbach. Zatím co si děti užívají vodní radovánky v pirátském světě „Aquapulco“, mohou dospělí odpočívat v lázních Cabrio-Therme „Tropicana“ a v luxusní horské vesničce se saunami „AusZeit“.

Udělejte něco pro své zdraví, podnikněte výlety s rodinou nebo poznávejte kopcovitou krajinu oblasti Vitalwelt na více než 40 stezkách pro pěší turistiku nebo na 300 kilometrech cyklotras. V malých hospůdkách vyhlášených ovocnými mošty a v hostincích se podávají pochoutky z celé škály kuchařského umění, od domácí kuchyně až po gurmánské delikatesy. K tomu se servíruje čerstvě načepované regionální pivo Grieskirchner.

Na pohostinnost je v prázdninovém regionu Vitalwelt Bad Schallerbach kladen velký důraz, a to jak na prázdninových farmách, tak ve 4hvězdičkovém hotelu Superior. Mimochodem: po celou dobu pobytu mají hosté bezplatně k dispozici kartu Vitalwelt, která jim umožňuje získat slevy na více než 25 výletních cílech, jako jsou Zoo a Aquazoo Schmiding nebo prohlídka pivovaru Grieskirchen spojená s ochutnávkou piva.

Naše tipy

Abyste se na dovolenou dobře naladili, můžete si předem rezervovat osobní piknikový koš. Vyberte si piknikový koš plný regionálních specialit přesně podle vaší chuti. Ukážeme vám nejlepší místa na piknik.

Piknik pod jabloněmi

Na hoře Luisenhöhe u města Haag am Hausruck se snoubí pohyb s požitkem z přírody. Objevte fantastický výhled na město Hausruck, plně využijte všech pět svých smyslů a prokažte svou obratnost v lesním lanovém parku.

Luisenhöhe - hora plná zážitků

Atraktivní trasy pro nordic walking vedou převážně po lesních pěšinách a po lučních cestách k vyhlídkovým bodům a oblíbeným místům určeným k odpočinku a občerstvení. Trasy v Bewegungsarena Bad Schallerbach a v Nordic.Fitness.Park Geboltskirchen měří od dvou do jedenácti kilometrů a liší se svou obtížností. Hole na nordic walking si můžete zdarma zapůjčit v turistickém informačním centru v Bad Schallerbachu.

Nordic Walking

V regionu Vitalwelt se nachází mnoho malých hospůdek vyhlášených ovocnými mošty, které nabízejí lahodné regionální speciality, vlastní druhy moštu, ušlechtilé pálenky a moučníky. Ale co jsou to vlastně ty ovocné mošty? Ovocný mošt nebo cider je ovocná šťáva s obsahem alkoholu, získaná lisováním ovoce.

 

Hospůdky vyhlášené svými ovocnými mošty