Samozřejmě. Výletní cíle. Zážitky ve Vitalweltu.

Sedm míst. Rozmanitost regionu Vitalwelt.

Objevte prázdninový region Vitalwelt Bad Schallerbach 365 dní v roce: naše četné výletní cíle nabízejí vzrušující zážitky na souši, na vodě, do kopce i z kopce ve Vitalweltu v každém ročním období. Žádná každodennost, ale zábava a radost.

Přirozeně. Zábava ve vodě.

Cvičení a zážitek z přírody

Na zážitkové hoře Luisenhöhe v Haagu am Hausruck se setkává pohyb s přírodním zážitkem. Objevte krásy Hausrucku s fantastickými výhledy, poznejte svých pět smyslů nebo dokažte svou obratnost v lesním vysokém lanovém parku.

Schmiding Zoo a Aquazoo

V málokteré jiné zoologické zahradě se mohou návštěvníci dostat ke zvířatům tak blízko jako v Zoo Schmiding. Od elegantních žiraf a sibiřských tygrů přes supy ve výběhu dravých ptáků až po jediné gorily v Rakousku - v této zoo si každý najde to své zvíře.
Milovníci moře si přijdou na své v Aquazoo. V obrovském mořském akváriu se můžete setkat s útesovými žraloky, obrovskou mořskou želvou a mnoha dalšími rybami, jako jsou sasanky a surmovky.

Zvířecí zábava!

Malá zvířata pro domácí mazlíčky & dětský traktor kurz

Zábavní park se včelími úly, zahradou s občerstvením a ptačí voliérou

Objevte jedinečný park s vodními prvky, meditační zahradou, leknínovým jezírkem, neobvyklou růžovou zahradou, bludištěm a skvělými dobrodružnými hřišti.

Kulturní rozmanitost a hudební léto

Mezinárodní hudební léto Bad Schallerbach těší hosty i místní obyvatele již více než 25 let. Festival nadčasově elegantní kultury se koná od března do prosince pod vedením uměleckého ředitele Petera Gillmayra.

Bohatý program zahrnuje nově interpretovanou lidovou hudbu, klasickou hudbu, jazz a kabaret. Mezinárodní hvězdy, kabaretní umělce i oblíbence místního publika můžete zažít naživo v prázdninovém regionu Vitalwelt Bad Schallerbach.

Zámek Parz je jednou z nejvýznamnějších renesančních staveb v Horním Rakousku. Navštivte nejvýznamnější freskovou stěnu na sever od Alp a působivou renesanční zahradu.

Hradní galerie v hradním paláci Parz pravidelně pořádá výstavy místních, ale i zahraničních umělců.

Exponáty o někdejší těžbě hnědého uhlí, venkovském životě našich předků, selských válkách a Napoleonovi.

Poznatky o lidové kultuře a historii Wallernu a sběr dosud existujících kulturních statků venkova.

Výstava o vědě a technice v praktickém muzeu s více než 150 praktickými stanovišti na ploše 3 000 m².

Člověk - Kdo jsi? Odkud pocházíš? Kam směřuješ?

Muzeum evoluce Schmiding oživuje evoluci člověka a jeho kultur pro malé i velké. Vydejte se s námi na vzrušující cestu prostorem a časem a objevte travnaté savany, pohoří, stepi, divokou přírodu, umění, obřady a náboženství úžasným (hmatatelným) způsobem.

Cesta časem nabízí rodinám i zájemcům o umění a kulturu vzrušující pohled do historie našeho světa a činí evoluci (t)kouzelnou!

Karta hosta Vitalwelt: Jedna karta - mnoho slev.

Karta hosta Vitalwelt vám zpříjemní den po celý rok. Jako host našeho prázdninového regionu obdržíte kartu hosta zdarma.

Jste aktivní v přírodě nebo dáváte přednost relaxaci s wellness? Cyklistický výlet s průvodcem nebo kulturní program? V prázdninovém regionu Vitalwelt Bad Schallerbach máte každý den na výběr něco nového - a využíváte celou řadu výhod.